Spotkajmy się na Targach BUDMA!

Informujemy, że będziemy uczestniczyć w Targach Budma!

1 lutego od godziny 14.00 do 15.00 wygłosimy prelekcję pt. „Projektowanie nietypowych połączeń stalowych w programie BIM — modelowanie, analiza oraz przygotowanie dokumentacji projektowej”. Spotkanie odbędzie się w salce konferencyjnej pawilonu numer 10. 

Zachęcamy do udziału w konkursie — wygraj 5 półrocznych licencji GstarCAD!

Podczas prelekcji skupimy się na:

  • Modelowaniu nietypowych połączeń stalowych: dowiesz się, jak efektywnie projektować i modelować za pomocą zaawansowanych narzędzi BIM.
  • Analizie Konstrukcyjnej: omówimy kluczowe aspekty analizy inżynierskiej i jej znaczenia w procesie projektowym.
  • Przygotowaniu dokumentacji projektowej: wyjaśnimy, jak tworzyć kompletną i zgodną z normami dokumentację projektową.

Będzie to doskonała okazja do zgłębienia wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów branżowych.

Zachęcamy do uczestnictwa!

Nowości w wersji 2024.e

Eksportowanie i importowanie sztywności obrotowych

W globalnych obliczeniach konstrukcji ważne jest uwzględnienie zachowania połączeń w celu uzyskania prawidłowego rozkładu sił wewnętrznych, naprężeń i odkształceń. Aby ustalić, w jaki sposób efekt zachowania połączeń powinien być uwzględniony w analizie konstrukcji, konieczne jest rozróżnienie trzech uproszczonych modeli:

  • Podpory zwykłe: dla których przyjmuje się, że nie występuje przenoszenie momentów zginających.
  • Ciągłe: dla których można założyć, że zachowanie połączeń nie ingeruje znacząco w analizę konstrukcji.
  • Półciągłe: dla których konieczne jest uwzględnienie zachowania połączenia w globalnej analizie konstrukcji.

Kryteria wymiarowania połączeń

Połączenia śrubowe zwymiarowane przez program zawsze mają krytyczny tryb zniszczenia określony przez zginanie pasa słupa lub blachy czołowej, co umożliwia plastyczny rozkład naprężeń w śrubach.

Program unika stosowania połączeń o niewystarczającej zdolności do obrotu, określając optymalną zależność między grubością blachy a średnicą przyjętej śruby. Uwzględnia efekty dźwigni, powodujące zwiększone rozciąganie w śrubach. Wyklucza możliwość zniszczenia spoin, wymiarując je z nośnością równą lub większą od tej, którą dysponuje profil połączony z blachą czołową.

Obliczone połączenia dysponują wystarczającą nośnością, aby przenieść siły wynikające z globalnych obliczeń konstrukcji.

Warunki ustanowione przez program w celu grupowania węzłów i przypisaniu im tych samych połączeń są następujące:

  • Rozmieszczenie przestrzenne prętów zbiegających się w węźle musi być takie samo.
  • Podobne pręty stalowe muszą mieć ten sam przekrój i być wykonane ze stali tej samej klasy.
  • Homologiczne końce elementów muszą mieć ten sam typ zamocowania. Jeżeli zostały określone wartości sztywności obrotowej, różnica między nimi nie może przekraczać 10%.

W wersji 2024.e zaimplementowano możliwość eksportu i importu sztywności obrotowych połączeń. To ulepszenie pozwala na uwzględnienie sztywności obrotowej połączeń analizowanych w CYPE Connect lub StruBIM Steel oraz CYPE 3D.

W CYPE 3D należy zaimportować odpowiedni wkład z menu „BIMserver.center > Konsultuj”, aktywując opcję „Aktualizuj sztywność obrotową końców elementów”.

Webinarium: Projektowanie i analiza instalacji wodociągowych

Zapraszamy do udziału webinarium pt. Projektowanie i analiza instalacji wodociągowych w CYPEPLUMBING Water Systems, które odbędzie się 16 stycznia o 11.00.

Podczas spotkania, prowadzonego przez eksperta Bartosza Sochę, uczestnicy zdobędą cenne umiejętności w zakresie projektowania i analizy instalacji wodociągowych przy użyciu programu CYPEPLUMBING Water Systems.

Plan szkolenia:

  • Wprowadzenie do środowiska CYPE.
  • Definiowanie norm, materiałów oraz urządzeń.
  • Tworzenie widoków i przekrojów.
  • Import rysunków DWG.
  • Wczytanie modelu 3D.
  • Wprowadzanie i edycja elementów instalacji.
  • Przygotowanie raportów i rysunków.
  • Eksport na platformę BIMServer.center.

Webinarium jest przeznaczone dla inżynierów, projektantów, architektów oraz studentów zainteresowanych rozwojem umiejętności w zakresie projektowania instalacji wodociągowych.

Promocja na zakup licencji CYPE!

Tylko teraz kupując dowolny pakiet programów CYPE otrzymujesz bonus: umówimy się z Tobą na profesjonalne szkolenie.

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty?

  • Profesjonalne szkolenie: prowadzone przez doświadczonego eksperta, który ma obszerną wiedzę na temat oprogramowania CYPE. Ekspert podzieli się praktycznymi wskazówkami i technikami, które pomogą Ci wykorzystać pełny potencjał oprogramowania.
  • Zwiększenie efektywności: naucz się wykorzystywać wszystkie funkcje i narzędzia oferowane przez CYPE, co pozwoli Ci na zwiększenie efektywności i jakości Twoich projektów.
  • Certyfikat ukończenia: po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat, który będzie dowodem na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy.

Jak skorzystać z oferty?

To proste! Wystarczy, że wypełnisz formularz na naszej stronie internetowej. Po finalizacji zakupu wspólnie ustalimy termin szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!