Kolejne nowości w CYPE 2025a

W najnowszej aktualizacji oprogramowania CYPE 2025a użytkownicy mogą skorzystać z serii zaawansowanych funkcjonalności, które usprawniają proces projektowania w dziedzinie inżynierii budowlanej i instalacji.

  1. CYPEPLUMBING

CYPEPLUMBING łączy funkcjonalności dwóch wcześniej niezależnych narzędzi: CYPEPLUMBING Water Systems i CYPEPLUMBING Sanitary Systems. Umożliwia to kompleksowe projektowanie zarówno instalacji wodociągowych, jak i kanalizacyjnych w jednym zintegrowanym środowisku. Funkcja oferuje podział na zakładki dedykowane różnym systemom, co usprawnia proces projektowania. Dodatkowo wprowadzono możliwość jednoczesnego podglądu różnych instalacji, co pomaga w eliminacji kolizji i optymalizacji układu.

  1. CYPEHVAC

Aktualizacja 2025a wprowadza dostęp do Open BIM Database – platformy zawierającej rozległą bazę danych producentów i elementów instalacji HVAC, takich jak kanały, kratki, nawiewniki, czy systemy VRF. Użytkownicy mogą łatwo pobierać i implementować te elementy w swoich projektach, co zwiększa dokładność i efektywność pracy.

  1. CYPELEC

Najnowsza wersja CYPELEC umożliwia integrację różnych wersji oprogramowania zgodnie z obowiązującymi normami. Podczas uruchamiania programu użytkownik wybiera normę, która będzie stosowana do obliczeń. Wzbogacono także interfejs o możliwość przeglądania diagramów, co jest szczególnie przydatne przy analizie wielu schematów równocześnie.

  1. CYPE Sewerage

Nowość w ofercie CYPE, CYPE Sewerage, dedykowany jest do projektowania, analizy i automatyzacji projektów systemów kanalizacyjnych. Umożliwia wprowadzanie szczegółowych informacji o projekcie, użytych materiałach, parametrach gruntowych oraz obliczeń hydraulicznych. Program oferuje różnorodne opcje modelowania sieci, w tym możliwość ręcznego, na podstawie planów DWG/DXF, oraz automatycznego tworzenia sieci na bazie map topograficznych. Wynikiem pracy jest m.in. model 3D instalacji, który może być eksportowany do platformy bimserver.center.

  1. Open BIM Analytical Model

Od wersji 2025a, program Open BIM Analytical Model dostępny jest także w wersji polskiej, co stanowi udogodnienie dla polskojęzycznych użytkowników i może przyczynić się do popularyzacji narzędzia na polskim rynku.

Nowości w CYPE 2025a

W odpowiedzi na potrzeby użytkowników CYPE wprowadza aktualizację oprogramowania do wersji 2025.a. Ta wersja przynosi szereg nowych funkcji, które mają na celu usprawnienie pracy projektantów oraz inżynierów. Poniżej przedstawiamy kluczowe nowości wprowadzone w tej aktualizacji.

1. Konfigurowalny pasek szybkiego dostępu

W wersji 2025.a, aplikacje CYPE wyposażone w interfejs typu „wstążka” otrzymują pasek narzędzi szybkiego dostępu, umiejscowiony w lewym górnym rogu ekranu. Umożliwia on dodawanie i usuwanie poleceń za pomocą nowo dodanego przycisku konfiguracyjnego. Funkcje dostępne na pasku pozwalają na przesunięcia, dodanie linii podziału oraz usunięcie elementów. Każda aplikacja może zawierać kilka poleceń w ustawieniach początkowych paska szybkiego dostępu i można je przywrócić za pomocą opcji „Ustawienia domyślne”. Ponadto aplikacje podłączone do platformy BIMserver.center mają w ustawieniach domyślnych opcje „Aktualizuj” i „Udostępnij”.

2. Ulepszony pasek opcji wprowadzania elementów

Pasek opcji wprowadzania elementów w obszarze roboczym został rozbudowany o funkcję „Wymuś poziom”, zastępującą poprzednie opcje „Tryb 2D” i „Tryb 3D”. Nowa funkcja pozwala na precyzyjne pozycjonowanie komponentów modelu w stosunku do płaszczyzny roboczej, z możliwością wstawienia elementu dokładnie w miejscu przyciąganego komponentu, niezależnie od jego położenia względem płaszczyzny.

3. Kopiowanie wielokrotne

Rozszerzono możliwości kopiowania i wklejania elementów; od wersji 2025.a użytkownicy mogą kopiować grupę elementów („Ctrl+C”) i wklejać je wielokrotnie w różnych miejscach („Ctrl+V”) za pomocą narzędzia zaznaczania.

4. Link do publicznego profilu właściciela projektu na BIMserver.center

W aktualizacji dodano bezpośredni link do publicznego profilu właściciela projektu na BIMserver.center, dostępny z okna informacji o projekcie. Link umieszczony jest w tekście obok nazwy właściciela projektu i umożliwia łatwe przejście do jego profilu.

Specjalna oferta leasingowa dla oprogramowania CYPE

Informujemy o ofercie, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą Grenke. Dzięki współpracy możemy zaoferować możliwość odroczenia płatności rat leasingu na 3 miesiące dla umów podpisanych w maju, czerwcu i lipcu 2024 roku.

Grenke zapewnia elastyczne opcje płatności, które można dostosować do indywidualnych potrzeb finansowych firmy. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy szukają sposobów na optymalizację swoich wydatków bez obciążania bieżącego budżetu.

Jeśli masz pytania dotyczące szczegółów promocji lub warunków leasingu, zachęcamy do kontaktu.

Specjalna promocja CYPE!

Od 10.05 do 30.05 przy zakupie licencji CYPE, otrzymasz bezpłatnie roczną opiekę serwisową! Skorzystaj z okazji, aby inwestując w oprogramowanie, zyskać dodatkowe korzyści.

Co zyskujesz?

  • Twoje oprogramowanie zostanie zaktualizowane do najnowszej wersji CYPE 2026, zapewniając dostęp do najnowszych funkcji.
  • Otrzymasz wszystkie dodatki wydane dla zakupionej wersji programu.
  • Masz zagwarantowany szybki kontakt telefoniczny z działem wsparcia technicznego oraz możliwość zdalnego połączenia online w przypadku potrzeby szybkiej interwencji.
  • 6-godzinne szkolenie, które pozwoli Ci efektywnie wykorzystać możliwości oprogramowania.

Nie przegap okazji, aby maksymalnie wykorzystać potencjał CYPE!





    Dołącz do webinarium pt. „„Geotechnika – projektowanie murów oporowych i zabezpieczeń wykopów!”

    17 maja o godzinie 11:00 zapraszamy na webinarium prowadzone przez ekspertkę, Kingę Mamuszkę. Spotkanie skupi się na projektowaniu konstrukcji geotechnicznych, w tym murów oporowych i różnych metod zabezpieczeń wykopów z wykorzystaniem oprogramowania CYPE.

    PLAN SZKOLENIA:

    1. Wprowadzenie do środowiska pracy.
    2. Przedstawienie narzędzi do projektowania konstrukcji geotechnicznych.
    3. Definiowanie parametrów geometrycznych ściany oporowej.
    4. Definiowanie warunków gruntowych.
    5. Zbrojenie muru oporowego.
    6. Definiowanie parametrów geometrycznych zabezpieczenia wykopu – ściana szczelinowa, ścianka szczelna czy mikropale.
    7. FAQ.

    Webinarium jest skierowane do inżynierów, projektantów oraz studentów inżynierii, którzy poszukują praktycznych umiejętności w zakresie nowoczesnych metod projektowania w geotechnice