Nowości CYPE 2024.f – konstrukcje

CYPE 3D – przeguby plastyczne

Od wersji 2024.f CYPE 3D posiada nowy moduł, który umożliwia wprowadzanie przegubów plastycznych w prętach.

Uwzględnienie przegubów plastycznych w obliczeniach konstrukcji wymaga analizy nieliniowej przy użyciu silnika obliczeniowego OpenSees. W związku z tym konieczne jest, aby użytkownik, oprócz modułu „Przeguby plastyczne”, posiadał uprawnienia do korzystania z tego silnika obliczeniowego w swojej licencji.

Za pomocą nowej opcji „Przeguby plastyczne” w menu „Pręt” można zdefiniować względne położenie przegubów kulowych i ich właściwości, a także stopnie swobody obrotu

Grupy analizy wyboczeniowej

Począwszy od wersji 2024.f CYPE 3D możliwe jest zdefiniowanie grup analizy wyboczeniowej w celu niezależnej analizy zachowania wyboczeniowego różnych zestawów elementów konstrukcji. 

Definicja grup odbywa się za pomocą opcji „Grupy analityczne” w menu „Analiza wyboczeniowa” i opiera się na warstwach zdefiniowanych i przypisanych do poszczególnych elementów konstrukcji poprzez opcję „Przypisz elementy do warstw”.

Tworzenie połączeń z wykorzystaniem okrągłych profili zamkniętych

Od wersji 2024. w CYPE Connect i StruBIM Steel wprowadzono możliwość modelowania i analizowania połączeń pomiędzy okrągłymi profilami zamkniętymi.

Wiosna z promocjami na produkty CYPE!

Tylko teraz oferujemy do 15% rabatu na wybrane produkty CYPE. Jest to wyjątkowa okazja, aby zaopatrzyć się w zaawansowane oprogramowanie inżynierskie i architektoniczne, które umożliwi realizację projektów z nową jakością oraz efektywnością.

Oferta obejmuje szeroki wybór produktów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie — niezależnie od skali i specyfiki prowadzonych projektów.

Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem, który chętnie odpowie na wszystkie pytania oraz pomoże w wyborze odpowiednich produktów CYPE, idealnie dopasowanych do Twoich potrzeb.

Nie przegap okazji na rozwój i inwestycję w najwyższej klasy oprogramowanie inżynierskie!





    Webinarium pt.”Popularyzacja platformy Bimserver.center i programu CYPE w kontekście programów BIM. Pokazanie wymiany danych i współpracy międzybranżowej”!

    Aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, zapraszamy na webinarium, które odbędzie się 14 marca o godzinie 11:00. Spotkanie będzie poświęcone popularyzacji platformy Bimserver.center oraz programu CYPE.

    Plan szkolenia:

    1. Przedstawienie platformy CDE do koordynacji projektami.
    2. Wykorzystanie programów branżowych do współpracy w środowisku BIM.
    3. Modelowanie i parametryzacja obiektu z podkładów DWG/DXF oraz przesył danych do sieci w formacie IFC.
    4. Wprowadzenie elementów instalacji do modelu architektonicznego.
    5. Pytania i odpowiedzi.

    Zapraszamy wszystkich profesjonalistów z branży budowlanej – architektów, inżynierów, projektantów, a także studentów i wszystkich zainteresowanych tematyką BIM.

    Zarejestruj się już dziś i dołącz do nas, aby nauczyć się, jak wykorzystać nowoczesne technologie do poprawy efektywności i jakości Twoich projektów budowlanych:

    Nie przegap tej niezwykłej szansy na zdobycie cennych informacji i umiejętności.