INSTALACJE
ELEKTRYKA
CYPELEC Networks

Program stworzony do analizy systemów zasilania w sieciach elektrycznych oraz wspomagania projektantów w analizie i projektowaniu instalacji wysokiego/średniego i niskiego napięcia. Kontrole projektowe przeprowadzane przez program są oparte na specyfikacjach NFPA 70 (NEC).

CYPELEC Multiline

Program do generowania schematu instalacji elektrycznej. W tym celu program posiada dwa uzupełniające się tryby pracy:
1. Wprowadzanie ręczne
2. Automatyczny import

CYPELEC Distribution

Program do trójwymiarowej symulacji rozmieszczenia obwodów i sił w projektach instalacji elektrycznych.

CYPELEC Switchboard

Program został stworzony z myślą o projektowaniu obudów występujących w instalacjach elektrycznych (szafy, panele, rozdzielnice…).

CYPELEC PV Systems

Narzędzie wspomagające użytkowników w projektowaniu systemów fotowoltaicznych podłączonych do sieci (wśród których znajdują się instalacje do samodzielnego wykorzystania energii) oraz systemów fotowoltaicznych poza siecią.

CYPELEC Core

Bezpłatna aplikacja do obliczania instalacji elektrycznych niskiego napięcia, w której zastosowano silnik obliczeniowy CYPELEC REBT. CYPELEC Core umożliwia użytkownikom rysowanie jednokreskowych schematów instalacji oraz konfigurowanie właściwości elementów składowych.

CYPELEC Electrical Mechanisms

Bezpłatna aplikacja do modelowania architektonicznego elementów końcowych instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych (wyłączniki, gniazda oraz złącza audiowizualne i telefoniczne).

CYPELEC Grounding IEC

Bezpłatna aplikacja, która umożliwia użytkownikom obliczanie oporności uziemienia w instalacjach elektrycznych w oparciu o normę IEC 60364-5-54.

Open BIM Lightning

Bezpłatna aplikacja przeznaczona do wykonywania trójwymiarowego rozplanowania elementów instalacji odgromowej służącej do ochrony przed zagrożeniami powodowanymi przez wyładowania atmosferyczne. Program oblicza, weryfikuje i opisuje instalację zabezpieczającą wraz ze wszystkimi elementami, z których się składa: piorunochron typu ESE, skrzynki wraz z odpowiednimi połączeniami uziemiającymi, połączenia z elementami metalowymi na elewacjach oraz z zestawami odbiorczymi (antenami), przewodami uziemiającymi itp.